Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Kaim Hill Race     21-Apr-2010 63 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Matthew Gillespie Shettleston HarriersM0:29:30100.0%
2 Alan Smith Deeside RunnersM400:32:03108.6%
3 Mayeul Ducrot Ayr SeaforthM0:32:07108.9%
4 Colin Glencorse Kilmarnock HarriersM0:32:29110.1%
5 David Houston Shettleston HarriersM0:33:00111.9%
6 Steven Fallon CarnethyM400:33:20113.0%
7 Adam Anderson Annan & District ACM400:33:35113.8%
8 Dougal Ross Bellahouston RRM0:34:08115.7%
9 Damien Theaker WesterlandsM500:34:17116.2%
10 Russell Anderson Moorfoot RunnersM500:34:51118.1%
11 Alan Gilkison WesterlandsM400:35:00118.6%
12 Chris Upson WesterlandsM400:35:33120.5%
13 Graham Kelly WesterlandsM400:35:41121.0%
14 Scott McKendrick North Ayrshire ACM0:35:51121.5%
15 Don Reid WesterlandsM500:36:04122.3%
16 David Dickson WesterlandsM500:36:06122.4%
17 Jessica Martin Shettleston HarriersF200:36:09122.5%
18 Steven Wainwright UnattachedM400:36:22123.3%
19 Graeme Forbes Inverclyde ACM400:36:28123.6%
20 John Hayes Ayr SeaforthM0:36:45124.6%
21 Danny McLaughlin Greenock GlenparkM500:37:01125.5%
22 Alan Hunter Ochil Hill RunnersM400:37:05125.7%
23 Ruth Fraser-Moodie UnattachedF400:37:07125.8%
24 Murdo MacLeod WesterlandsM500:37:36127.5%
25 Gordon McIntyre Cambuslang HarriersM200:37:58128.7%
26 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:38:03129.0%
27 Michael Corson Kilmarnock HarriersM400:38:12129.5%
28 Bryan Jackson Glasgow Uni H&HM0:38:25130.2%
29 Duncan Riddell WesterlandsM400:38:39131.0%
30 Fraser Laird WesterlandsM0:38:42131.2%
31 Steven Copland Greenock GlenparkM0:38:44131.3%
32 Mick Dunn Greenock GlenparkM500:39:39134.4%
33 Bob Cherry Ayr SeaforthM500:39:40134.5%
34 David Mitchell Ayrodynamic Tri ClubM400:39:47134.9%
35 Alasdair Duke WesterlandsM0:40:17136.6%
36 Tom McCulloch Ayr SeaforthM500:40:26137.1%
37 Toni McIntosh Ayr SeaforthF0:40:39137.8%
38 Roderick Pugh Kilmarnock HarriersM500:40:52138.5%
39 Brian Brennan WesterlandsM500:41:04139.2%
40 Jonathan Weir UnattachedM0:41:09139.5%
41 Barry Duddy Ayr SeaforthM0:41:12139.7%
42 Fiona Dunlop Central ACF400:41:36141.0%
43 Alex Drain Troon TortoisesM500:41:37141.1%
44 Ian Mcnee Troon TortoisesM500:41:39141.2%
45 Stephen Jones Maryhill HarriersM0:42:45144.9%
46 Pauline McAdam Teviotdale HarriersF500:43:46148.4%
47 Peter Midgley WesterlandsM500:44:17150.1%
48 Ken Macdougall Cairnsmore Hill RunnersM0:44:55152.3%
49 Matt McLay Strathearn HarriersM0:45:26154.0%
50 Paul Emsley Arran RunnersM500:45:40154.8%
51 Craig Johnson Bellahouston RRM0:46:07156.3%
52 Helen MacPherson WesterlandsF500:46:24157.3%
53 Tommy Gore Glasgow Uni H&HM0:46:37158.0%
54 Billy McCarlie UnattachedM500:46:37158.0%
55 Paula Gardiner WesterlandsF400:46:41158.2%
56 Malcolm Finbow WesterlandsM500:47:04159.5%
57 Robert Nicol Irvine RCM600:49:17167.1%
58 Caroline Coyle UnattachedF400:49:36168.1%
59 Ian McManus Irvine RCM600:50:49172.3%
60 Gordon Dobbie Troon TortoisesM500:51:03173.1%
61 Christopher Doak Bellahouston RRM0:51:48175.6%
62 Rhona Bennie WesterlandsF400:52:27177.8%
63 Pat McLaughlin WesterlandsF500:54:01183.1%
Web Development - © Bill Fisher