Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Manor Water Hill Race     10-Oct-2009 86 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Colin Donnelly Cambuslang HarriersM501:08:50100.0%
2 Brian Marshall HELPM1:11:03103.2%
3 Peter Devenport Bellahouston RRM1:11:38104.1%
4 Bob Wiseman Ochil Hill RunnersM1:12:41105.6%
5 Bruce Smith CarnethyM401:15:01109.0%
6 Des Crowe Penicuik HarriersM401:15:52110.2%
7 Adam Anderson Annan & District ACM401:17:30112.6%
8 Derek Mepham UnattachedM401:17:36112.7%
9 Michael Reid CarnethyM1:17:51113.1%
10 Andy Birnie Bellahouston RRM401:19:09115.0%
11 Andy Spenceley CarnethyM501:19:51116.0%
12 Gregor Heron CarnethyM1:19:53116.1%
13 Roger Irving Annan & District ACM401:20:24116.8%
14 Matt Davis CarnethyM1:20:27116.9%
15 Neil Aitchison Gala HarriersM401:20:40117.2%
16 Gordon Cameron CarnethyM501:20:43117.3%
17 Kate Jenkins Gala HarriersF1:20:51117.5%
18 Colin Williams Moorfoot RunnersM1:21:54119.0%
19 Steven McFarlane CarnethyM1:23:00120.6%
20 Dan Watson LochtaysideM401:24:10122.3%
21 Steven Martin Gala HarriersM1:24:23122.6%
22 Lucy Colquhoun UnattachedF1:24:46123.1%
23 Gordon Pryde Lomond Hill RunnersM501:25:05123.6%
24 David Rogers WesterlandsM401:25:31124.2%
25 Kenny Davidson Moorfoot RunnersM401:26:17125.4%
26 Ranjit Thomas Dumfries RCM401:26:40125.9%
27 Gio MacDonald CarnethyM401:27:33127.2%
28 Owen Bass Deeside RunnersM401:27:40127.4%
29 Dave Mitchell Dundee HawkhillM401:27:44127.5%
30 Andy Millard CarnethyM1:28:11128.1%
31 Stewart Barrie HBTM401:28:17128.3%
32 Johnny Hall Moorfoot RunnersM1:28:33128.6%
33 Douglas Milligan SolwayM601:28:51129.1%
34 Alastair Paul Northumberland FRM501:28:51129.1%
35 John Robson Annan & District ACM501:29:15129.7%
36 Keri Weatherhogg Perth Road RunnersF1:29:32130.1%
37 Cameron Scott CarnethyM401:29:46130.4%
38 Ross Dolder Annan & District ACM401:30:18131.2%
39 Michael Toman RossendaleM401:30:31131.5%
40 Matthew Grove CarnethyM401:31:48133.4%
41 Julia Connor UnattachedF1:32:06133.8%
42 Mark Roberts HBTM1:32:48134.8%
43 John Telfer Northumberland FRM401:32:37134.6%
44 Paul Fergusson UnattachedM401:34:10136.8%
45 Rachael Smith Moorfoot RunnersF1:34:19137.0%
46 Gordon Morrison Strathearn HarriersM501:35:00138.0%
47 Rob Stankiewicz Norham RCM501:35:29138.7%
48 Colin Ledlie CarnethyM401:35:30138.7%
49 Jonathan Weir UnattachedM1:35:36138.9%
50 James Hardie CarnethyM1:35:54139.3%
51 Allan Spence Annan & District ACM1:36:40140.4%
52 Bob Waterhouse CarnethyM501:37:05141.0%
53 Meike Cooper UnattachedF1:37:26141.5%
54 Leanne Haining Gala HarriersF401:37:32141.7%
55 Chris Downie Penicuik HarriersM401:37:52142.2%
56 Alan Yates Dark PeakM601:38:16142.8%
57 Iain Davidson Girvan AACM401:38:48143.5%
58 Nigel Priestley Annan & District ACM501:39:59145.3%
59 Patrick Mallett Lomond Hill RunnersM401:40:22145.8%
60 Stephen Johnston Milburn HarriersM401:40:56146.6%
61 Neil Campbell CarnethyM401:42:21148.7%
62 Paul Morris Gala HarriersM501:42:52149.4%
63 Rory MacDonald HBTM1:42:53149.5%
64 Chris Oliver HBTM601:43:03149.7%
65 Dick Wall HBTM501:44:08151.3%
66 Hugh McPherson Tinto Hill RunnersM601:44:11151.4%
67 Jonathan Whitehead CarnethyM501:44:17151.5%
68 Caroline Coyle UnattachedF1:47:27156.1%
69 Fraser Crawford Springburn HarriersM501:48:26157.5%
70 Andy McLeod ESOCM501:48:26157.5%
71 Kate Crowe Penicuik HarriersF401:49:20158.8%
72 David Stakes Bellahouston RRM401:49:53159.6%
73 Katherine Lawlor Dundee Road RunnersF1:50:33160.6%
74 David Wardman Moorfoot RunnersM601:55:52168.3%
75 Joanne Thin CarnethyF401:55:52168.3%
76 Ian McManus Irvine RCM601:56:14168.9%
77 Ann Smith CosmicsF401:57:37170.9%
78 Jean Robson Annan & District ACF501:59:19173.3%
79 Tony Stapley PortobelloM602:01:20176.3%
80 Jenni Laurie PortobelloF2:03:41179.7%
81 Shelagh King Gala HarriersF502:07:42185.5%
82 Fiona Morris Gala HarriersF2:07:42185.5%
83 Gregor Crawford UnattachedMJ2:08:04186.1%
84 Debz Hay Anster HaddiesF402:08:12186.2%
85 Eileen Donnelly PortobelloF402:19:18202.4%
86 Cath Webster PortobelloF502:19:18202.4%
Web Development - © Bill Fisher