Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Manor Water Hill Race     13-Oct-2012 66 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Fallas CarnethyM1:10:35100.0%
2 Mark Harris Anster HaddiesM401:13:15103.8%
3 Darin Dougal Moorfoot RunnersM401:15:42107.2%
4 Jasmin Paris CarnethyF1:20:04113.4%
5 Andrew Cox Moorfoot RunnersM1:20:34114.1%
6 Jill Mykura CarnethyF1:21:12115.0%
7 James Hardie CarnethyM1:21:16115.1%
8 Charlie Borthwick Border HarriersM401:22:06116.3%
9 Mike Andrew CarnethyM401:22:18116.6%
10 Alex Kemp UnattachedM1:22:44117.2%
11 Rory Longmore Annan & District ACM501:22:54117.4%
12 Graham Kirby Fife ACM401:23:09117.8%
13 Graham Nash CarnethyM401:23:27118.2%
14 Colin Williams Moorfoot RunnersM1:25:25121.0%
15 Kenny Whiteford UnattachedM401:26:57123.2%
16 Craig Rendle Moorfoot RunnersM1:26:58123.2%
17 Robert Patterson UnattachedM1:26:59123.2%
18 Neil Martin Lomond Hill RunnersM401:27:29123.9%
19 Kevin Plummer Annan & District ACM401:27:41124.2%
20 Helen Bonsor CarnethyF1:27:56124.6%
21 Gordon Cameron CarnethyM501:28:22125.2%
22 Martin Coopland Annan & District ACM401:29:08126.3%
23 Neil Burnett CarnethyM401:30:04127.6%
24 James Donoghue Team IronbellyM1:30:36128.4%
25 Ally Robertson CarnethyM1:30:38128.4%
26 Graham Kelly WesterlandsM401:30:41128.5%
27 David Lowe Alnwick HarriersM401:31:05129.0%
28 Richard Taylor Dunbar RCM401:31:06129.1%
29 John Duff Northumberland FRM401:31:25129.5%
30 Graham Henry PortobelloM401:31:59130.3%
31 Carl Proctor Penicuik HarriersM1:34:01133.2%
32 Paul Appleby Northumberland FRM501:34:20133.6%
33 William Pikett Norham RCM401:34:48134.3%
34 Alastair Paul Northumberland FRM501:35:39135.5%
35 Matthew Jones CarnethyM1:36:10136.2%
36 Julia Connor UnattachedF1:36:37136.9%
37 Stuart MacGregor UnattachedM401:36:50137.2%
38 Ranjit Thomas Dumfries RCM401:38:30139.6%
39 Michael Nowicki CarnethyM1:39:07140.4%
40 Willie Gibson CarnethyM501:39:08140.4%
41 David McCloy UnattachedM401:39:40141.2%
42 Frank McPartland HELPM501:40:03141.7%
43 Chris Blackwood Moorfoot RunnersM401:40:04141.8%
44 Chris Furse Clydeside OrienteersM401:41:22143.6%
45 Hamilton Semple WesterlandsM501:44:16147.7%
46 John Telfer Northumberland FRM501:45:38149.7%
47 David Heskin UnattachedM401:45:46149.8%
48 Ally Millan HBTM1:47:32152.3%
49 Lesley Clark CosmicsF1:49:09154.6%
50 Alison Powell Edinburgh ACF401:50:24156.4%
51 Shaun Coyle UnattachedM401:51:32158.0%
52 Sean Walker UnattachedM1:51:59158.7%
53 Ben Smith UnattachedM1:53:13160.4%
54 Dougie Nisbet Durham Fell RunnersM401:54:25162.1%
55 Ken Macdougall Cairnsmore Hill RunnersM401:55:10163.2%
56 Nigel Heppell Elvet StridersM501:56:46165.4%
57 Dominic Phillips UnattachedM1:57:20166.2%
58 Paul Fettes HELPM501:57:57167.1%
59 Jim Buchanan Annan & District ACM701:59:23169.1%
60 Stuart Moncrieff Team IronbellyM2:00:36170.9%
61 Mohammed Khan Dumfries RCM2:06:34179.3%
62 Becky MacKenzie UnattachedF2:07:44181.0%
63 Nigel Priestley Annan & District ACM502:10:10184.4%
64 Janice Smith HBTF502:11:55186.9%
65 Robert Gerrie UnattachedM2:27:22208.8%
66 Dick Wall HBTM502:33:24217.3%
Web Development - © Bill Fisher