Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Manor Water Hill Race     12-Oct-2013 63 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Brian Marshall HELPM401:11:01100.0%
2 David Fulton HBTM1:11:10100.2%
3 Steve Halsall WesterlandsM1:12:02101.4%
4 Graham Nash CarnethyM401:12:15101.7%
5 Owen O`Neill WesterlandsM1:12:20101.9%
6 Art MacManusa Rathfarnham ACM1:15:09105.8%
7 Iain Gilmore CarnethyMJ1:15:27106.2%
8 Lucas Cheskin Shettleston HarriersMJ1:17:50109.6%
9 Gary Bailey Pudsey PacersM1:18:02109.9%
10 Jon Gay Lochaber ACM401:18:15110.2%
11 Neil Gilmore CarnethyM501:18:54111.1%
12 Colin Williams Moorfoot RunnersM1:19:59112.6%
13 Tim Darlow Gala HarriersM1:20:20113.1%
14 Morag McClelland HBTF1:20:30113.4%
15 Mike Andrew CarnethyM501:20:35113.5%
16 Neil Burnett CarnethyM401:21:29114.7%
17 Mark Snodgrass Penicuik HarriersM401:21:35114.9%
18 Keith Murray Teviotdale HarriersM401:22:43116.5%
19 James Bowden HBTM1:23:25117.5%
20 Phil Humphries CarnethyM401:24:25118.9%
21 Alwyn Jones Gala HarriersM1:24:26118.9%
22 Jamie Thin HBTM401:25:12120.0%
23 Graeme Scott Annan & District ACM401:25:59121.1%
24 Kevin Plummer Annan & District ACM401:26:40122.0%
25 Alex Kemp UnattachedM1:26:48122.2%
26 Mike Brooks Penicuik HarriersM401:27:20123.0%
27 Jonathan Haynes Bishops StortfordM501:27:25123.1%
28 Peter McClelland HBTM1:27:45123.6%
29 Phil Rigby Helm Hill RunnersM501:28:19124.4%
30 Richard Ingram CosmicsM401:28:50125.1%
31 Karen Pickles Pudsey PacersF401:28:55125.2%
32 Billy Fraser Northumberland FRM501:30:10127.0%
33 Euan Mackinnon CarnethyM401:30:30127.4%
34 Gordon Cameron CarnethyM501:30:35127.6%
35 Carl Proctor Penicuik HarriersM1:30:49127.9%
36 David McCloy UnattachedM401:31:18128.6%
37 Gordon Vivers Annan & District ACM501:33:18131.4%
38 Alastair Paul Northumberland FRM501:33:28131.6%
39 Tosh Brannan LothianM501:34:03132.4%
40 Willie Gibson CarnethyM501:34:17132.8%
41 Sean Henderson UnattachedM1:34:27133.0%
42 Alec Erskine CarnethyM401:35:20134.2%
43 Ranjit Thomas Dumfries RCM401:35:57135.1%
44 John Robson Annan & District ACM501:36:20135.6%
45 Peter Grassl WesterlandsM1:36:23135.7%
46 Nicholas Parker Garscube HarriersM401:36:40136.1%
47 Digby Maass CarnethyM601:37:26137.2%
48 Ben Smith UnattachedM1:38:34138.8%
49 Scott Walker UnattachedM401:38:52139.2%
50 Lisa Gamble CarnethyF1:39:05139.5%
51 Jo Schreiber Girvan AACF401:40:19141.3%
52 Alex MacEwen Edinburgh ACM501:47:20151.1%
53 Andrea Wilson Penicuik HarriersF401:48:10152.3%
54 Stuart Hill UnattachedM1:48:13152.4%
55 Peter Baxter WesterlandsM501:50:18155.3%
56 Hugh McPherson Tinto Hill RunnersM601:50:30155.6%
57 Pauline McAdam Teviotdale HarriersF501:50:39155.8%
58 John Littlewood CarnethyM701:59:00167.6%
59 Alan Creighton Annan & District ACM501:59:10167.8%
60 Debz Hay Anster HaddiesF402:06:12177.7%
61 Jean Robson Annan & District ACF502:08:25180.8%
62 Miriam Adcock Jog PeeblesF402:08:50181.4%
63 Chris Oliver HBTM602:09:00181.6%
Web Development - © Bill Fisher