Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Glenshee 9     07-Aug-2016 66 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Kristian Jones Dark PeakM2:18:33100.0%
2 Douglas Tullie HBTM2:21:17102.0%
3 Alasdair Anthony Ochil Hill RunnersM2:22:25102.8%
4 Sam Alexander WesterlandsM2:27:03106.1%
5 Murray Strain HBTM2:31:01109.0%
6 Will Hensman Central ACM2:43:01117.7%
7 Tom Martyn HBTM2:44:26118.7%
8 Liam Braby CarnethyM2:47:03120.6%
9 Alan Smith Deeside RunnersM502:47:43121.1%
10 Billy Gibson Dundee HawkhillM402:48:14121.4%
11 Peter Gardner HBTM2:51:39123.9%
12 Francisco Javier Cabrera Valdes Highland Hill RunnersM2:55:55127.0%
13 Anwen Darlington Dundee Road RunnersF2:58:34128.9%
14 Alistair Walker Deeside RunnersM3:00:06130.0%
15 Georgia Tindley HBTF3:02:17131.6%
16 Moira Davie Forres HarriersF3:07:05135.0%
17 Anthony Hemmings CarnethyM3:08:02135.7%
18 Mark Stockton CosmicsM3:17:28142.5%
19 Allen Flockhart CarnethyM3:18:09143.0%
20 Duncan Ball Penicuik HarriersM503:18:30143.3%
21 Fraser Drummond Edinburgh Uni H&HM3:18:48143.5%
22 Alan Renville CarnethyM403:21:01145.1%
23 Graham Parker Highland Hill RunnersM403:21:18145.3%
24 Lee Murphy CarnethyM403:21:32145.5%
25 Richard Ingram CosmicsM403:21:34145.5%
26 Kevin Stephen Garioch Road RunnersM403:21:58145.8%
27 Graham MacBroom UnattachedM403:22:20146.0%
28 Lina Mardall Deeside RunnersF503:22:23146.1%
29 Walter Henderson Shettleston HarriersM403:22:52146.4%
30 Owen Bass Deeside RunnersM503:23:32146.9%
31 Andy Howson UnattachedM3:23:35146.9%
32 John MacEwan Ochil Hill RunnersM403:26:59149.4%
33 Robert Conroy UnattachedM403:27:54150.1%
34 Jan Bienkowski Giffnock NorthM3:32:07153.1%
35 Roddy Cunningham WesterlandsM3:36:36156.3%
36 Raymond Quinn UnattachedM403:38:21157.6%
37 Clifford Leith Metro AberdeenM403:38:26157.7%
38 Creagh Dooner UnattachedM3:41:22159.8%
39 Elspeth Luke UnattachedF3:42:18160.4%
40 Rachel Dance UnattachedF3:42:20160.5%
41 Declan McGrellis Lagan Valley OrienteersM403:43:52161.6%
42 Stewart MacBroom UnattachedM403:44:06161.7%
43 Jim Savege Deeside RunnersM403:44:13161.8%
44 David Dickson WesterlandsM503:44:20161.9%
45 John Moffat Highland Hill RunnersM503:45:01162.4%
46 Craig Paul UnattachedM3:46:00163.1%
47 Gavin Harris Deveron HarriersM3:49:19165.5%
48 Leyre Flores WesterlandsF3:50:22166.3%
49 Colin Macdougall Tinto Hill RunnersM403:51:15166.9%
50 Paul Waters Ochil Hill RunnersM3:52:24167.7%
51 Maya Hernes WesterlandsF3:54:23169.2%
52 Richard McKean Giffnock NorthM3:54:39169.4%
53 Jim Stalker Lochaber ACM503:55:00169.6%
54 Ian Hamilton CosmicsM503:55:55170.3%
55 Katy Boocock Highland Hill RunnersF504:00:26173.5%
56 Richard Toller Dundee Road RunnersM604:02:26175.0%
57 Graeme Murdoch UnattachedM404:03:14175.6%
58 Paloma Heras CarnethyF4:04:36176.5%
59 Alberto Lopez CarnethyM4:04:37176.6%
60 Dave Till Skye & Lochalsh RCM504:04:46176.7%
61 Rugile Bazyte UnattachedF4:09:10179.8%
62 Rebecca Ellen UnattachedF4:09:10179.8%
63 Graham Ritchie Stonehaven RCM504:10:41180.9%
64 Sue Savege CosmicsF504:29:17194.4%
65 Elaine Stewart CosmicsF504:32:57197.0%
66 Nikhil Raveendran UnattachedM4:54:09212.3%
Web Development - © Bill Fisher