Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Mither Tap     18-Jul-2013 66 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Young HNSCM0:34:05100.0%
2 Chris Tomlin CosmicsM400:34:12100.3%
3 George French Garioch Road RunnersM0:34:25101.0%
4 Stuart Smith CosmicsM0:34:42101.8%
5 Jason Williamson CosmicsM400:35:40104.6%
6 Alex Gaastra CosmicsM0:35:50105.1%
7 Ian Russell Keith & District AACM0:36:16106.4%
8 David Marshall CosmicsM0:36:20106.6%
9 Peter Henry Deeside RunnersM0:36:22106.7%
10 Drew Tivendale Deeside RunnersM400:36:24106.8%
11 Neil Walker AltrinchamM0:36:38107.5%
12 John Souter UnattachedM0:36:42107.7%
13 Kegan Gilmore UnattachedM0:36:48108.0%
14 Gregor Young HNSCM0:36:53108.2%
15 David Hirst Deeside RunnersM500:37:31110.1%
16 William Nicolson Highland Hill RunnersM0:37:40110.5%
17 Dennis McDonald CosmicsM400:37:58111.4%
18 Thilo Rahn Aberdeen MRTM0:38:09111.9%
19 Craig Burry UnattachedM0:38:35113.2%
20 Ciara Largey Lochaber ACF0:38:40113.4%
21 Richard Lang CosmicsM400:38:43113.6%
22 Fraser Drummond Edinburgh Uni H&HM0:39:06114.7%
23 Nick Rennie UnattachedM400:39:20115.4%
24 Iain Fraser Tri BuchanM400:39:27115.7%
25 Stephanie Provan Deeside RunnersF500:39:33116.0%
26 Mike Bernie UnattachedM0:40:05117.6%
27 Sonia Armitage CosmicsF500:40:33119.0%
28 Dirk Verbiest Garioch Road RunnersM500:41:12120.9%
29 Richard Ingram CosmicsM400:41:35122.0%
30 Niall Mark UnattachedM0:41:47122.6%
31 Gareth Yardley CosmicsM400:41:58123.1%
32 Mark Stockton CosmicsM0:42:19124.2%
33 Alex Standon HNSCM0:42:35124.9%
34 Hilary Armitage Aberdeen AACF0:42:36125.0%
35 Gerald Angus Keith & District AACM500:42:54125.9%
36 Posy Musgrave Three Peaks TriF0:43:22127.2%
37 Geoff Knight UnattachedM0:43:24127.3%
38 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:43:49128.6%
39 Phil Mann Metro AberdeenM500:44:36130.9%
40 Anita Hamilton CosmicsF500:44:46131.3%
41 Neil Cran UnattachedM0:45:01132.1%
42 Isla French Garioch Road RunnersF0:45:09132.5%
43 Ian Hamilton CosmicsM500:45:15132.8%
44 Colin Reid CosmicsM400:45:18132.9%
45 Fiona Anderson UnattachedF400:45:22133.1%
46 Rick Newman HNSCM500:45:37133.8%
47 Gary Gutteridge CosmicsM500:46:10135.5%
48 Marie Entwistle Deeside RunnersF400:46:50137.4%
49 Iain Cackette UnattachedM0:47:38139.8%
50 Angus Hood UnattachedM0:47:48140.2%
51 Stephen Simpson Garioch Road RunnersM0:47:50140.3%
52 Elaine Stewart CosmicsF500:48:31142.3%
53 Rupert Williams CosmicsM500:48:46143.1%
54 Craig Donoghue Stonehaven RCM400:48:55143.5%
55 Ursula Bass Deeside RunnersF400:49:15144.5%
56 David Kirk Grampian OrienteersM400:49:23144.9%
57 John Kidd UnattachedM400:50:09147.1%
58 Carrie Craig HBTF0:50:44148.9%
59 Olwen Thorn HNSCF0:53:03155.6%
60 Callum Maclean HNSCM400:53:22156.6%
61 Frank Musgrave Three Peaks TriM500:53:32157.1%
62 Charles Daniel UnattachedM400:58:38172.0%
63 Stuart Donald UnattachedM0:58:44172.3%
64 Sue Taylor CosmicsF500:58:52172.7%
65 James Wright HBTM501:02:46184.2%
66 Louise Carson UnattachedF1:05:50193.2%
Web Development - © Bill Fisher