Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Devils Beeftub Race (men)     10-Sep-2011 101 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Morgan Donnelly Borrowdale Fell RunnersM0:19:45100.0%
2 Lloyd Taggart Manx Fell RunnersM400:19:57101.0%
3 Alasdair Anthony Ochil Hill RunnersM0:22:12112.4%
4 Paul Cornforth Borrowdale Fell RunnersM400:22:19113.0%
5 Tim Austin Pudsey & BramleyM0:22:29113.8%
6 Paul Jones MerciaM400:22:39114.7%
7 Darren Kay Calder ValleyM400:22:40114.8%
8 Martin Mikkelsen-Barron Borrowdale Fell RunnersM0:22:48115.4%
9 Tim Davies MerciaM0:22:49115.5%
10 Andrew Davies MerciaM0:22:52115.8%
11 Shaun Godsman Calder ValleyM0:22:55116.0%
12 Jonny Steede Ballymena RunnersM0:22:59116.4%
13 Simon Booth Borrowdale Fell RunnersM400:23:07117.0%
14 Sam Hesling Highland Hill RunnersM0:23:08117.1%
15 Andrew Schofield Borrowdale Fell RunnersM400:23:12117.5%
16 Chris Steele Borrowdale Fell RunnersM0:23:15117.7%
17 Mick Stenton Dark PeakM500:23:19118.1%
18 Mike Fanning Borrowdale Fell RunnersM400:23:24118.5%
19 Graham Pearce Pudsey & BramleyM0:23:28118.8%
20 Tim Werrett MerciaM0:23:28118.8%
21 Ben Bardsley Borrowdale Fell RunnersM400:23:32119.2%
22 Ben Mounsey Calder ValleyM0:23:35119.4%
23 Mike Robinson Dark PeakM400:23:38119.7%
24 Dave Taylor Dark PeakM400:23:39119.7%
25 James Logue Calder ValleyM400:23:44120.2%
26 Gavin Mulholland Calder ValleyM400:23:46120.3%
27 Prasad Prasad Squadra PorciniM0:23:47120.4%
28 Ed Gamble Cheshire Hill RacersM400:23:49120.6%
29 Andrew Annett Mourne RunnersM0:23:55121.1%
30 John Heneghan Pudsey & BramleyM0:24:00121.5%
31 Jim Davies Borrowdale Fell RunnersM400:24:05121.9%
32 Tim Black Calder ValleyM0:24:06122.0%
33 Mick Hill Pudsey & BramleyM0:24:09122.3%
34 Richard Roberts Eryri HarriersM0:24:13122.6%
35 Mark Roberts Borrowdale Fell RunnersM400:24:13122.6%
36 Roland Stafford MerciaM0:24:17123.0%
37 Stephen Pyke Dark PeakM400:24:31124.1%
38 David Parrish Dumfries RCM0:24:38124.7%
39 Mark Goldie Calder ValleyM400:24:48125.6%
40 Karl Steinegger AmblesideM0:25:01126.7%
41 Stephen Smithies Calder ValleyM400:25:05127.0%
42 Steve Oldfield Calder ValleyM500:25:09127.3%
43 Neil Ashcroft AmblesideM400:25:10127.4%
44 Jason Wilson Ballymena RunnersM0:25:12127.6%
45 James Titmuss Pudsey & BramleyM0:25:17128.0%
46 Syd Coxon Tynedale HarriersM500:25:24128.6%
47 Paul Jenkinson Eryri HarriersM400:25:30129.1%
48 Owen O`Neill WesterlandsM0:25:32129.3%
49 Adam Anderson Annan & District ACM400:25:34129.5%
50 John Lloyd Todmorden HarriersM0:25:35129.5%
51 Alan Gilkison WesterlandsM400:25:43130.2%
52 Tom McGaff Cheshire Hill RacersM500:25:47130.5%
53 John Hewitt GlossopdaleM400:25:50130.8%
54 Ben Grant Harrogate HarriersM600:26:10132.5%
55 Robert Taylor Pennine Fell RunnersM600:26:18133.2%
56 Andy Hauser Holmfirth HarriersM500:26:23133.6%
57 Pete Booth Clayton Le MoorsM600:26:25133.8%
58 Ali Welsh Bowland Fell RunnersM400:26:28134.0%
59 Edward Davies MerciaM500:26:37134.8%
60 John Taylor Newport & DistrictM400:26:51135.9%
61 Russell Anderson Moorfoot RunnersM500:26:53136.1%
62 Richard Byers Cheshire Hill RacersM400:27:04137.0%
63 Gordon Pryde Lomond Hill RunnersM500:27:19138.3%
64 Greg Rimmer Dark PeakM400:27:34139.6%
65 Kevin Plummer Annan & District ACM400:27:53141.2%
66 David Harvey Pennine Fell RunnersM400:27:54141.3%
67 Jim Patterson Newcastle ACM600:27:56141.4%
68 Craig Malcolmson Dumfries RCM400:28:09142.5%
69 Martyn Pollitt Burnden RRM500:28:14143.0%
70 David Keeling Cheshire Hill RacersM400:28:16143.1%
71 Keith Holmes Dark PeakM500:28:20143.5%
72 James Riley Todmorden HarriersM400:28:37144.9%
73 Vincent Booth Cheshire Hill RacersM400:28:43145.4%
74 John Blair-Fish CarnethyM600:29:20148.5%
75 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:29:43150.5%
76 Martin Coopland Annan & District ACM400:30:30154.4%
77 Colin Wilson Lomond Hill RunnersM400:30:39155.2%
78 Brian Brennan WesterlandsM500:30:42155.4%
79 Brian Horsley Calder ValleyM600:30:50156.1%
80 Andrew Webster SolwayM0:30:58156.8%
81 Bob Waterhouse CarnethyM600:31:02157.1%
82 Neil Campbell CarnethyM500:31:09157.7%
83 Digby Maass CarnethyM600:31:10157.8%
84 David Mitchell Ayrodynamic Tri ClubM400:31:13158.1%
85 Wayne Percival AmblesideM500:31:30159.5%
86 Gordon Vivers Annan & District ACM500:32:04162.4%
87 Ross Powell MerciaM500:32:32164.7%
88 Gareth Brown North Ayrshire ACM0:32:33164.8%
89 Allan Douglas Strathaven StridersM500:32:35165.0%
90 Stephen Greer Carnegie HarriersM500:32:45165.8%
91 Craig Parker SolwayM400:33:03167.3%
92 Tom Bowie UnattachedM600:33:31169.7%
93 Johnny Minto Annan & District ACM400:33:37170.2%
94 Jimmy Oldfield Calder ValleyM400:33:57171.9%
95 Robert Cranston Teviotdale HarriersM400:34:11173.1%
96 Ken Macdougall Cairnsmore Hill RunnersM0:35:04177.6%
97 Jim Buchanan Annan & District ACM700:35:58182.1%
98 Roderick Pugh Kilmarnock HarriersM500:36:05182.7%
99 Jeremy Brayshaw Totley ACM600:46:50237.1%
100 Ian McManus Irvine RCM600:47:29240.4%
101 Charles Steven Calderglen HarriersM500:47:59243.0%
Web Development - © Bill Fisher